טפטפות

ישראל מאופיינת באקלים חם, בחלק מהמקומות אפילו מדברי. באקלים שכזה, על מנת להצליח לגדל צמחים בגינה, חשוב מאוד להתקין טפטפות. על החשיבות הגדולה שלהן ועל התועלת שהן מביאות גם לצמחייה וגם לחשבון הבנק שלכם – תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.

תפקידן של טפטפות לגינה

צמחייה בגינה חייבת השקיה, על כך אין ויכוח. הדיון המתקיים היום בין בעלי גינות, חובבי גינון וגננים מוסמכים הוא על אופן ההשקיה. ישנם אנשים, אשר פחות סומכים על מערכות ממוחשבות וטוענים שאם נסמכים עליהן יכולים להגיע למצב שבו המערכת מתקלקלת ולא משקה את הגינה, ועד ששמים לב לכך הצמחים כבר נובלים. אין ספק שזה אכן יכול לקרות כי כל מכשיר חשמלי יכול להתקלקל, אולם אם עוקבים אחרי מערכת ההשקיה ורק בודקים מדי יום שהיא אכן פועלת, הסיכוי שהמצב יחמיר עד כדי כך שהצמחים נובלים כמעט שלא קיים. מעבר לחיסרון הזה שהוא כאמור לגמרי פתיר, יש לטפטפות יתרונות רבים:

טפטפות
  • כמות מדויקת של מים – כאשר עושים שימוש במערכת השקיה ממוחשבת מגדירים מראש את כמות המים ואת מהירות הטפטוף, כך שכל צמח מקבל בדיוק את כמות המים שהוא צריך – לא יותר ולא פחות.
  • אין פספוסים – אם סומכים על הגורם האנושי, לוקחים את הסיכון שיהיו מצבים בהם הוא ישכח או לא יוכל להשקות את הצמחייה. לעומת זאת, אם מתקינים מערכת השקיה איכותית, קובעים בדיוק מתי היא תתחיל לפעול והיא משקה את הצמחייה בדיוק על פי התכנות. בדרך זאת הסיכוי שהצמחים לא יושקו במועד פוחת משמעותית, וכך יש להם יותר סיכויי שרידות לאורך זמן.
  • השקיה יעילה יותר – מכיוון שהטפטפות ממוקמות ממש בסמוך לשורשי הצמחים, הרי שהמים מגיעים ישירות אליהם ולא לחלקי הצמח האחרים. כשההשקיה כל כך ממוקדת ומדויקת, יש ניצול מרבי של המים וההתפתחות של הצמחים טובה יותר.

טפטפות צריך לדעת להתקין

אין ספק שלהתקנת טפטפות לגינה יש יתרונות חשובים, אולם הם יתקיימו רק אם תהיה התקנה מקצועית שלהן ורק אם החורים ינוקבו נכון ובדיוק במקומות הנכונים.
ניקובית מעמידה לרשותכם מבחר מנקבי טפטפות ואביזרים נוספים לטיוב הטפטפות, כך שההשקיה תהיה אופטימלית והצמחים ייהנו מכל היתרונות.

לקבלת מידע נוסף אודות ניקוב טפטפות וכלי גינון מיוחדים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.