כלי גינון

כלי גינון יש הרבה, אבל לא כל גנן צריך את כולם. יש כלים  חשובים יותר, אשר מייעלים את העבודה בצורה משמעותית, ואחרים חשובים פחות, שבהחלט אפשר להסתדר בלעדיהם. כלי הגינון שאי אפשר להסתדר בלעדיהם כוללים, למשל, את, מעדר וגוזם, אבל גם, ואולי בעיקר – מנקבי טפטפות. 

כלי גינון שעושים את ההבדל

כולנו מסכימים, כי היום כל גינה חייבת מערכת השקיה איכותית על מנת להגיע ליכולות הפריחה המרביות שלה. אבל, על מנת שזה יקרה, המערכת צריכה להיות איכותית, עם כמה שפחות תקלות, וצריכה לכלול טפטפות עם חורים שמתאימים באופן מדויקת להעברת כמות המים המסוימת שהצמחייה צריכה. אחרי הכל, לא משנה כמה איכותית תהיה מערכת ההשקיה וכמה מדויקת, אם החורים יהיו קטנים מדיי – הצמחים לא יקבלו את כמות המים המספקת וייבלו, ואם הם יהיו גדולים מדיי – השורשים יקבלו יותר מדיי מים וירקיבו. לכן, בין כלי הגינון שחייבים להיות לכל גנן צריכים להיות גם מנקבי טפטפות איכותיים. 

כלי גינון

כלים נוספים שכל גנן צריך

מלבד מנקבים לטפטפות, גנן מקצועי צריך שיהיו ברשותו גם הכלים הבאים:

  • כלי נעיצה – כלים לנעיצת מחברים לצינוריות.
  • כלים רב-תכליתיים – כלי גינון לחיתוך צינורות, קידוד צינורות, טיפול במערכות השקיה ועוד.
  • כלים בהתאמה אישית – מפתחות הידוק לתינוריות וכלים נוספים המותאמים לצורכיהם ולצורכי הגינה באופן אישי. 

ניקובית מייצרת ומשווקת כלי גינון מיוחדים אלה, אשר תרומתם לכל גנן – מקצועי או חובב אינה מוטלת בספק. 

כמובן שכל הכלים הללו אינם באים להחליף את כלי הגינון המסורתיים שביניהם ניתן לציין את, מעדר, מגרפה, מגזמות, משורים, מכסחות דשא והרבה מאוד כלים אחרים, אולם אם לשים דגש על משפחה מסוימת של כלים, אין בכלל ספק שזאת צריכה להיות משפחת המנקבים. בלי משפחה זו של כלים ניתן להגיע למצב של התקנת מערכת השקיה מעולה לכל הדעות, אשר כוללת טפטפות עם חורים בגודל הלא נכון. הצטיידות במנקבים ובשאר כלי הגינון של ניקובית, מאפשרת התקנה של מערכות השקייה עם אפס טעויות. 

לקבלת מידע נוסף אודות כלי גינון שכל גנן צריך צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.