מערכת השקיה ביתית

בין אם אתם מתגוררים בבית פרטי ובין אם בדירת גן, אם יש לכם גינה צמודה לבית ועוד אין לכם מערכת השקיה ביתית – כדאי מאוד שתתחילו לעשות סקר שוק ולרכוש אחת כזאת. וכל כך למה? כי מערכת השקיה פותרת לכם הרבה מאוד בעיות, הראשונה והעיקרית שבהן היא הצורך לזכור להשקות את הצמחים. כי ממש כמו שאנחנו צריכים מים בשביל לשרוד, כך גם כל צמח, עץ ושתיל. אם לא ניתן להם כמות מספקת של מים (או לחלופין – אם ניתן להם יותר מדיי מים, ועל כך נרחיב בהמשך) – הם לא יצליחו לשרוד והגינה שלנו תהיה קמלה ונבולה.

מהי בעצם מערכת השקיה?

מדובר במערכת אשר ייעודה הוא ברור: לדאוג לכך שהצמחים והעצים שגדלים בגינה שלנו יקבלו את כמות המים שהם צריכים על מנת להמשיך ללבלב. גם הפעולה שלה פשוטה יחסית: יש מחשב שבאמצעותו מתכנתים מראש מתי המערכת תתחיל לפעול וכמה מים היא תזרים לצמחים, ויש מערכת של צינורות טפטפות המחוברת למחשב הזה, ואשר באמצעותה מגיעים המים אל ייעודם – העצים והצמחים.

איך בוחרים מערכת השקיה ביתית?

מערכת השקיה ביתית צריכה להיות ביתית. ולמה הכוונה? היא צריכה להיות מערכת קומפקטית אשר תספק את כל הצרכים של הצמחים והעצים השתולים בגינה מחד, והיא צריכה להיות חסכונית במים על מנת שבעלי הבית, היינו – אתם, לא תצטרכו להתמודד עם הוצאות גבוהות מדיי על מים. לכן, חשוב מאוד שאת מערכת ההשקיה יסייע לכם לבחור גנן המתמחה בתחום של התקנת מערכות השקיה ביתיות. הוא ידע בדיוק איזו מערכת אתם צריכים מבחינת הספק ופונקציות, והוא ידע בדיוק לחבר את הצינורות ולהרכיב את הטפטפות כך שיגיעו לכל שתיל, שיח, פרח ועץ. כמובן שלפני שאתם מזמינים גנן כדאי לעשות סקר שוק קצר על מנת לברר את טווח המחירים וזמני ההגעה, ובסופו של דבר כדאי להזמין לא דווקא את מי שהציע את המחיר הזול ביותר, אלא את מי שקיבלתם ממנו רושם מקצועי ואם אפשר – שגם קיבלתם עליו המלצות מלקוחות אחרים.

אמנם, בסופו של דבר כל מערכות ההשקיה פועלות על אותו עיקרון, אבל חשוב מאוד שכל האביזרים הכלולים בהן יהיו איכותיים ויאפשרו לכם לדעת שהגינה שלכם בידיים טובות, אפילו שהן ידיים מלאכותיות. בחירה נכונה של מערכת השקיה ביתית, כזאת שמגיעה אליכם עם חורים בדיוק במקום הנכון ועם הספק עבודה שמתאים לצורכי הצמחים ששתולים אצלכם בגינה – תספק לכם זמן ארוך של הנאה מהגינה – בלי הרבה תחזוקה.

ניקובית מציעה מגוון אביזרים איכותיים למערכות השקיה ביתיות, במחירים נוחים לגננים וללקוחות פרטיים. לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר -צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

  • כמות מדויקת של מים – כאשר עושים שימוש במערכת השקיה ממוחשבת מגדירים מראש את כמות המים ואת מהירות הטפטוף, כך שכל צמח מקבל בדיוק את כמות המים שהוא צריך – לא יותר ולא פחות.
  • אין פספוסים – אם סומכים על הגורם האנושי, לוקחים את הסיכון שיהיו מצבים בהם הוא ישכח או לא יוכל להשקות את הצמחייה. לעומת זאת, אם מתקינים מערכת השקיה איכותית, קובעים בדיוק מתי היא תתחיל לפעול והיא משקה את הצמחייה בדיוק על פי התכנות. בדרך זאת הסיכוי שהצמחים לא יושקו במועד פוחת משמעותית, וכך יש להם יותר סיכויי שרידות לאורך זמן.
  • השקיה יעילה יותר – מכיוון שהטפטפות ממוקמות ממש בסמוך לשורשי הצמחים, הרי שהמים מגיעים ישירות אליהם ולא לחלקי הצמח האחרים. כשההשקיה כל כך ממוקדת ומדויקת, יש ניצול מרבי של המים וההתפתחות של הצמחים טובה יותר.

טפטפות צריך לדעת להתקין

אין ספק שלהתקנת טפטפות לגינה יש יתרונות חשובים, אולם הם יתקיימו רק אם תהיה התקנה מקצועית שלהן ורק אם החורים ינוקבו נכון ובדיוק במקומות הנכונים.
ניקובית מעמידה לרשותכם מבחר מנקבי טפטפות ואביזרים נוספים לטיוב הטפטפות, כך שההשקיה תהיה אופטימלית והצמחים ייהנו מכל היתרונות.

לקבלת מידע נוסף אודות ניקוב טפטפות וכלי גינון מיוחדים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.