מערכת השקיה

מערכת השקיה ממוחשבת היא היום הפתרון המושלם לכל גינה, ולא משנה אם היא גדולה או קטנה. זאת כמובן בתנאי שהמערכת עצמה היא מערכת איכותית, ושאותן טפטפות שהיא כוללת מותקנות במקומות הנכונים ומופעלים בדיוק על פי צורכי הצמחייה הספציפית בגינה. אם התנאים האלה מתקיימים, אין בכלל ספק כי מערכות השקיה הן תחליף שהוא בגדר חובה להשקיה ידנית.

יתרונותיהן של מערכות השקיה

היתרונות העיקריים של התקנת מערכת השקיה בגינה הם:

  • הפעלה אוטומטית – כבר לא צריך לנסות לזכור אם השקינו את הצמחים היום או לא, ובמקרה שמדובר בצמחים שלא צריכים השקיה בכל יום זה כמובן הופך את המצב להרבה יותר מורכב. כאשר מתכנתים מערכת איכותית ותקינה, אפשר להיות סמוכים ובטוחים שהיא תתחיל לפעול ביום ושעה מסוימים ושהצמחים יקבלו את המים שאותם הם כל כך צריכים.
  • כמות מים מדויקת – מערכת השקייה מאפשרת לתכנן בצורה מדויקת את כמות המים שהצמחים יקבלו, כך שהסיכוי לצמיחה יפה ולשרידות לאורך זמן עולה בהרבה.
מערכת השקיה
  • השקיה ישירה – כאשר מתקינים מערכת השקיה, מציבים את הטפטפות ממש בסמוך לשורשי הצמחים. כשהמים מגיעים כמה שיותר קרוב אל השורש, ההשפעה על צמיחה תקינה ומלבלבת גדלה ואתם ו/או הלקוחות שלכם נהנים מיופי של גינה.

כל היתרונות המשמעותיים האלה הופכים את מערכת ההשקיה לפריט שצריך להיות היום בכל גינה.

תכנון נכון של מערכת השקיה

כמובן, שכל היתרונות המצוינים לעיל יכולים להתקיים רק אם מערכת ההשקיה מותקנת נכון ואם כל החלקים שלה מתוכננים באופן אישי על פי צורכי הצמחייה הספציפית שקיימת בגינה. אחד הדברים שחשוב לשים אליהם לב הוא גודל החורים בטפטפות. יש היום מגוון סוגים של טפטפות, כאשר בכל סוג יש חורים בגודל אחר. אם נתקין, למשל, טפטפת עם חורים קטנים ליד צמחייה שזקוקה להרבה מים – נביא למצב שבו הצמחים לא מקבלים את כמות המים הדרושה להם ונובלים. אם נעשה ההפך – נתקין טפטפת עם חורים גדולים מדיי ליד צמחייה שזקוקה למעט מים – הצמחים יוצפו במים ושורשיהם ירקיבו די מהר.

לכן, כאשר מתקינים מערכת השקיה בגינה חשוב מאוד שההתקנה תתבצע על ידי גנן מוסמך בעל ניסיון רב שנים בתחום הגינון בכלל על מנת שידע להגיד כמה מים צריך כל צמח בגינה, ובתחום התקנת המערכות בפרט, על מנת לבצע את ההתקנה כמו שצריך.

ניקובית מציעה כלים ייחודיים לניקוב טפטפות, אשר מאפשרים לכל גנן וחובב גינון ליצור טפטפות עם חורים בגדלים שונים – על פי הצורך של הצמחייה המסוימת בגינה שבה אתם מטפלים.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנות צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר. נשמח לעמוד לשירותכם.